Eclipse te Android çalışmalarımı tam hızla devam ediyorum :)

Bir önceki yazımda Android SDK’nın lokasyonundan kaynaklanan sorun sebebiyle oluşan hatadan bahsetmiştim. Bu yazımda Virtual Device hatasından bahsedeceğim.

Android in çalışmasını görmek amacıyla Hello Android uygulamasını çalıştırdım. Bunun için önceden Eclipse te Adroid SDK and AVD Manager dan Android 2.3.3 – API Level 10 u ekledim. İlk çalıştırmam da uygulamada herhangi bir sorun olmadan Android Emulator ı geldi.  Emulator ı kapatıp farklılık katmak için eklediğim özelliklerle tekrar çalıştırmak istedim. Fakat

[Emulator] Unknown savevm section type 95 hatası

aldım.  Bu hata acaba kullanmış olduğum virtual device dan mı kaynaklanıyor diye yeni bir proje açıp farklı bir virtual device ekledim. Fakat projeyi ikinci çalıştırmamda aynı hatayı almaya devam ediyordum.

Bunun için ilk çözümüm Eclipse ve Android eklentilerini herşeyiyle yeniden kurmaktı. Fakat bu işlem başarıyla sonuçlanmadı.

Benim bulduğum geçici çözüm her çalıştırmadan önce eklemiş olduğum virtual device ı silip yeniden oluşturmak. Bu şekilde projeniz sorunsuz çalışacaktır :)

Tabi her çalıştırmada bekleme süreniz de aynı şekilde uzun olacak.

Eğer [Emulator] Unknown savevm section type 95 hatası alıyorsanız geçici olarak bu yolu deneyebilirsiniz :)

Kalıcı çözümü bulduğumda sizinle paylaşacağım :)