Ekrem YILDIZ,

1985 yılında İstanbul’da doğumluyum. 1999 yılında Bağcılar A.ve N. Bilimli Meslek Lisesi Elektronik bölümünde bir sene okuduktan sonra Teknik Lise Bilgisayar Bölümüne geçiş yaptım.

Lise döneminde Visual Basic 6.0 ve Delphi 6.0 programlarında yetkinlik kazandım. Lise zamanında geliştirmiş olduğumuz Yarışma ve Sevk Programları hem okula kullanım kolaylığı hem de bize bilgi sağlayan projeler oldu. O zamanlar Mahalle Muhtarlığı’nda kullanılan programlar da T.C. Kimlik numarasının kullanımının zorunlu olmasından dolayı ilk ticari amaçlı yazılımımızı da Delphi 6.0 programında geliştirmiş olduk.
2004 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü’ne girerek üniversite hayatıma başladım. Üniversite yıllarında bir çok yazılım ve eğitim içeriği geliştirme projesinde yer aldım. 2008 yılında Nokia Siemens Networks’ün Türk Telekom ile olan projesi kapsamında 3 ay süreyle proje asistanı olarak görev aldım. Ayrıca 2009 yılında Microsoft ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın birlikte yürüttüğü eğitim projesinde içerik ve yazılım geliştirme sürecinde bulundum. 2010 yılında ODTÜ BÖTE tarafından organize edilen IV. Ulusal BÖTE Öğrenci kurultayı’nda Eş Başkan olarak görev aldım. 2010 yılında 3,45/4 ortalamayla bölümümden mezun oldum. Mezun olduktan sonra TÜBİTAK G222 Birimi’nde 4 ay Yazılım Test Mühendisi olarak çalıştım. Ayrıca 2010 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilişim Sistemleri bölümünde yüksek lisans eğitimime başladım. TÜBİTAK’taki görevimden sonra, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kariyer Planlama Merkezi’nde Araştırma Görevlisi olarak 2 yıl süreyle çalıştım. 2012 yılı Ekim ayında Türk Telekom’a Akademi bünyesindeki Sistem Yönetim Ofisi’nde başlayarak katıldım. 2013 Ağustos – 2016 Mayıs yılları arasında Türk Telekom’da Proje Yönetim Ofisi’nde Bilgi Teknolojileri Proje Yöneticisi olarak çalıştım. 2016 Mayıs ayından itibaren Lifewatch Sağlık Hizmetleri firmasında Bilgi Teknolojileri Yöneticisi olarak çalışmaktayım.